Krátce po začátku léta, dalo by se říct přímo od zeleného stolu státnicové komise, jsme se přesunuli na absolvování psychologické stáže v Equita Therapy. Strávily jsme zde 2 měsíce plné jedinečných zážitků, spojených se sbíráním odborných zkušeností. Poznaly jsme, jak vypadá chod neziskové organizace, a také jsme nahlédly do zákoutí psychoterapie vedené metodou Equisdom®.

Jedná se o jedinečný terapeutický směr, při kterém je interakce s koněm intenzivnější, než se na první pohled zdá. Viděly jsme několik silných momentů mezi koněm a klientem, které se velmi těžko popisují, ale přesvědčily nás, že přítomnost těchto zvířat se v terapeutickém procesu rovná terapeutovi. Působivý byl vztah mezi autorkou této metody a zároveň naší vedoucí stáže, Jitkou Herzánovou a jejím hlavním terapeutickým koněm Dafne. Je mezi nimi cítit skutečně silný respekt a bezpodmínečné přijetí. Velkou část stáže jsme také mohly strávit v přítomnosti poníků, se kterými jsme zažili několik hodin příjemných procházek po okolí.

Nyní je naše léto v Equite u konce, my si odnášíme několik příjemných okamžiků a doufáme, že se neloučíme úplně. Již brzy se ve spolku otevře terapeutický výcvikový program, který láká nejen absolventy psychologie, jako jsme my, ale je dostupný všem, kteří chtějí využít moudrost těchto zvířat nejen k pomoci sobě, ale i ostatním. Naše stáž nám opět poskytla nový pohled na to, jakými způsoby lze přispět k psychickému uzdravení, a jsme rády, že jsme byly toho součástí.

Adriana a Jana