datum: 25.05. 2024
čas: 10:00 – 18:00
místo konání: V Jámě 1, Praha 1
lektor: Mgr. Martina Švarcová, terapeutka Equita Therapy
cena: 2 200 Kč včetně materiálu
počet účastníků: 12

0,0
0,0 z 5 hvězd (založeno na 0 hodnoceních)

Chtěli byste komunikovat bez zbytečných nedorozumění, pocitu viny nebo vzteku? Říkat upřímně, co cítíte a co si přejete, aniž byste vyvolávali konflikt? Zdá se vám to jako sci-fi? Pak přijďte na kurz nenásilné komunikace. Ukážeme si, že to jde. Mně osobně nenásilná komunikace změnila život a po letech, kdy ji školím, můžu říct, že nejen mně.

Naučíme se, jak si nebrat věci osobně, jak čelit kritice nebo osočování a jak najít pomocí principů nenásilné komunikace společnou řeč. Vyzkoušíme si také, jak dávat konstruktivní zpětnou vazbu, jak vyjadřovat a přijímat komplimenty a jak motivovat své okolí. Budeme střídat teorii i praxi, protože jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti 🙂

V čem vám kurz pomůže?

  • Naučíte se používat čtyři korky nenásilné komunikace v praxi.
  • Rozvinete svou schopnost empatie i schopnost čelit kritice a tzv. zraňujícím slovům.
  • Naučíte se mapovat a otevřeně komunikovat své skutečné pocity a potřeby.
  • Seznámíte se s tzv. nášlapnými minami v komunikaci 🙂
  • Naučíte se komunikovat konstruktivně a nacházet společnou řeč.

Pro koho je kurz vhodný?

  • Pro všechny, kdo se chtějí cítit v komunikaci bezpečně a svobodně.
  • Pro ty, kdo chtějí zlepšit svou komunikaci v týmu, v rodině, s partnerem, dětmi…
  • Pro vedoucí pracovníky, učitele, rodiče, partnery…

Pokud jste v páru, je ideální, když můžete přijít oba. Principy se vám pak daří integrovat rychleji, ale funguje to i když přijde jen jeden z vás 🙂 Ze zkušenosti vím, že se po aplikování principů nenásilné komunikace zlepšuje jak vztah s partnerem/partnerkou, tak s dětmi, rodiči nebo spolupracovníky na pracovišti. Někdy jsou změny až překvapivě rychlé, jindy je to otázka určitého času. Co mají účastníci společné, je, že se cítí v komunikaci klidnější, sebevědomější a zároveň schopni větší empatie k postojům druhých.

Jak bude kurz probíhat
Budeme pracovat v menší skupině, aby měl každý z vás dostatečný prostor. Kdo bude chtít, může přinést svou konkrétní situaci, kterou rozebereme z pohledu nenásilné komunikace a podíváme se na možná řešení. V průběhu dne budeme dělat menší přestávky a dopřejeme si hodinovou pauzou na oběd. Na místě budete mít možnost si uvařit kávu, čaj a k dispozici bude i něco dobrého na zub.

Maximální počet účastníků: 12

Pokud je tento seminář plně obsazen, můžete se nám napsat a přihlásit se jako náhradník.

Máte dotazy? Kontaktovat nás můžete zde: