Seznámit se s někým, kdo je připraven na vážný vztah, není vůbec jednoduché. Někdo má štěstí téměř okamžitě, a někdo si naopak musí projít dlouhou a někdy i bolestnou cestou. Naštěstí my lidé máme schopnost dívat se i na bolavé věci s humorem. I na věci, které mohou bolet docela dost.

Setkala jsem se s mnoha ženami, které vyprávěly příběhy ze svého seznamování. A vyskytuje se mezi nimi skupina příběhů, které mají společné jádro.

Představte si muže, který je dnes atraktivní, šarmantní, třeba i dobře postavený, úspěšný ve své kariéře. Anebo fakt dobře vypadá. Možná byste v něm dnes už nehledali kluka, který byl v pubertě zoufale neatraktivní, vychrtlý nebo obézní, poďobaný a většinou bez možnosti zaujmout jakoukoliv kloudnou dívku. V tom dnešním atraktivním muži však kousek tohoto kluka zbývá.

Tento muž má velice často stabilní vztah. Vlastně skoro vždycky. Má ale také svoje nejistoty a vnitřní démony. A ty mu pořád říkají: „Hele, už uplynulo několik let od té doby, kdy ses oženil. Chtěl by tě dneska ještě vůbec někdo?“

Pochybnosti jsou tak velké, že si to tento muž v pravidelných intervalech potřebuje ověřit. Internetová seznamka je na to skvělé místo, ale někteří svoje ověřovací pokusy dokáží přenést do reálného života. Velmi se liší mírou toho, kam až dokáží zajít.

Taková light“ verze zůstává na internetu. Zaregistruje se do několika seznamek a tam navazuje kontakty se ženami. Přesvědčuje je, že je svobodný a že by se opravdu rád seznámil. A že právě VY jste ta úplně skvělá žena, na kterou padl jeho los. Tak si nějakou dobu píšete, až přijde čas sejít se osobně. Jenže v den schůzky se vždycky něco stane. Jednou musí mimořádně zůstat v práci, jednou se mu cestou za vámi rozbije auto, několikrát si něco zlomí a rýmičky, chřipčičky a angíničky se také hodí. Znám jednu ženu, která tuto situaci vydržela pozorovat delší dobu. Během roku si s ní daný muž osmkrát domluvil schůzku a ani jednou k ní nedošlo.

Tušíte dobře. Byl ženatý a měl děti. A jeho syndrom planého ztopoření ho nutil k tomu, aby si dokázal, že tak atraktivní žena jako vy by s ním byla ochotná jít na schůzku. Nic víc. Ve skutečnosti nechtěl rozbíjet své manželství, jen na chvíli nasytit svoji velikou vnitřní nejistotu.

Vím o muži, který se takto snažil v reálném životě navazovat vztahy s obchodními partnerkami a podřízenými své manželky. Jeho nejistota byla uspokojena ve chvíli, kdy daná žena byla ochotná strávit noc v hotelu. Ještě domluvil místo a čas schůzky, ale také vždycky na poslední chvíli couvnul. A na to, že si domluvil několik desítek takových schůzek, byl během dlouhý let nevěrný asi jen jednou nebo dvakrát. A nevěra rozhodně nebylo to, o co by usiloval, spíše to byla taková nehoda v jeho plánu.

Jenomže ne vždy mají tyto příběhy relativně šťastný konec. Ano, „největšího borcejsem si nechala na konec. Tento ženatý muž se pohyboval opět na internetových seznamkách. Vybíral si tam ženy, které byly nespokojené v manželství nebo ve vztahu. Tato volba byla pravděpodobně podvědomá. Se ženami měl dlouhý korespondenční vztah, který vždy z pohledu té ženy vypadal, že se dobře vyvíjí. A opravdu to nebyly hloupé nebo naivní ženy. Muž byl mistrem výmluv, proč si zatím mohou jenom psát. A byl takovým mistrem slova, že čtyři ženy přiměl, aby pouze na základě této komunikace opustily manžela a s kufrem přišly ke dveřím jeho domu. Tam se jim vysmál a poslal je pryč. A to vše dokázal udělat tak, že se to jeho manželka nedozvěděla.

Je asi jasné, že člověk, který si na vás hojí svoje mindráky, není vhodným partnerem pro vztah. Jsem však zvědavá na vaše zkušenosti. A pokud jste se s někým takovým setkali, také na vaše strategie, jak se proti takovým mužům chránit.

Máte podobné bizarní zážitky ze seznamování s muži? V terapii se můžete naučit, jak přitahovat lepší.

Své zážitky můžete také sdílet v naší facebookové skupince. Velmi tak pomůžete ženám s podobnými příběhy.