Kdy je užitečná psychoterapie?

Řeší témata z Vašeho osobního i pracovního života. Může se týkat okamžiků, kdy se v životě cítíte dezorientovaní, nespokojení, potřebujete se posunout dál. Může Vám pomoci udělat některé potřebné životní kroky s větším vhledem a bezpečněji. Může Vám také pomoci s vleklými obtížemi, u kterých ve Vás už nazrála touha jít dál a tu část svého života změnit.

Terapie je také vhodná pokud Vás v životě potkají těžké časy. V životě každého člověka přijdou okamžiky, kdy můžeme mít pocit, že nám podklesla kolena. Může nám pomoci projít toto období s oporou, snad i rychleji a také nám pomáhá na těžkých životních okamžicích vyrůst. Tyto životní krize v sobě skrývají veliký potenciál stát se zralejším člověkem.

Psychoterapie by měla být součástí léčby při užívání antidepresiv, léků na spaní, léků na uklidnění, lexaurinu, neurolu a různých dalších psychofarmak ve většině případů. Pomáhá pracovat s příčinou mnoha psychosomatických potíží, bolestmi zad a hlavy, trávicími potížemi, nespavostí zvláště pokud jsou vyvolány stresem. Samozřejmě je vhodná léčbu deprese a dalších psychických onemocnění, ale také např. pro léčbu obezity.

 

Proč koně?

O koních je dlouhodobě mezi koňáky známo, že umí vycítit a zrcadlit pocity svých lidí. Mohli bychom uvést příběh každého horsemana a byl by to obvykle příběh o cestě sám k sobě, větší celistvosti a autenticitě.

Nemusíte být horseman, ani vlastnit koně a přeci můžete využít schopností a energie těchto krásných zvířat. Koně jsou stádová zvířata, nemají mentalitu predátorů, a tak se u nich v průběhu vývoje velmi rozvinuly některé schopnosti, které jsou pro terapii zvláště vhodné. Koně mají velmi rozvinutou schopnost vnímat „atmosféru“ ve svém okolí, vyjadřovat tyto vjemy neverbálně. Díky stádovým instinktům jsou často nápomocní a zároveň dovedou velmi dobře pracovat se svými hranicemi a hierarchií vztahů.

 

Proč metoda Equisdom®?

Metoda Equisdom® je univerzální psychoterapeutická metoda – tedy můžete přijít se všemi tématy, která byste do psychoterapie přinesli.

Přizvat si do terapie koně jako druhého terapeuta je pro Vás zvláště vhodné pokud máte rádi přírodu, včetně procházek v zeleni. Samozřejmě také pokud máte rádi koně, ale i v případě, kdy se jich bojíte. Velmi dobře bude s koněm fungovat práce na psychosomatických obtížích, na tématech souvisejících se sebepojetím, sebejistotou, hranicemi, vztahem se sebou a s ostatními. Také vyčerpání, vyhoření a léčba následků traumatu obvykle postupují s koněm hladčeji. Více se dočtete v našem blogu

 

Co psychoterapie pomocí koní není?

Nejedná se o jezdecký výcvik, ani o výcvik práce ze země, přirozené komunikace ani jiných technik. Zabýváme se převážně vámikůň je zde váš pomocník, parťák a terapeut.

 

Jak to bude probíhat?

První společná konzultace se obvykle uskuteční v kanceláři v centru Prahy. Promluvíme si o Vašich potřebách, naplánujeme Vaši terapii, budete mít prostor pro otázky a osobní sdělení. Také probereme volbu terapeuta z našeho týmu nebo spolupráci více terapeutů. Výsledkem bude plán Vaší terapie, který bude zohledňovat Vaše potřeby a preference.

 

Jak se objednat?

Objednat se můžete nejsnáze telefonicky na čísle +420-605-140-700 , můžete také napsat vzkaz a asistentka Vás bude kontaktovat zpět.

 

Jaká je cena?

Cena konzultace (50 minut) je 1500,-Kč
Přesnější rozpis najdete v ceníku

 

SOS situace

Pokud Vaše situace nesnese odkladu, požádejte o mimořádný termín. Někdy Vám můžeme vyhovět. V opačném případě můžete využít některých krizových služeb.
V Praze pro tyto účely fungují Krizová centra, mimo Prahu Záchranná služba. Využít můžete také Linky důvěry.
A pokračovat pak můžeme společně.

 

Objednat se můžete jednoduše

Pro objednání volejte +420-605-140-700 nebo pište info@equitatherapy.cz