Psychické problémy u dětí mohou být složité a často těžko rozpoznatelné. Zde je 6 nejčastějších znaků, na které byste se měli zaměřit:

😡😞 ZMĚNY V CHOVÁNÍ: Změny v chování, jako je agresivita, neklid nebo trucování, mohou být signálem, že něco není v pořádku. Děti se také mohou začít stahovat do sebe.

😢EMOČNÍ PROBLÉMY: Děti s psychickými potížemi mohou projevovat silné emoce jako jsou úzkost, smutek nebo strach. Mohou mít také náhlé a nepřiměřené výbuchy hněvu.

💤 PROBLÉMY SE SPANÍM: Nespavost, problémy s usínáním, časté probouzení během noci nebo noční můry mohou být indikátorem stresu u dítěte.

🤒 FYZICKÉ SYMPTOMY: U dětí se stres může taky projevovat fyzicky. Například jako bolesti hlavy nebo žaludku. Tyto symptomy mohou být spojeny s psychickými potížemi.

🚷 SOCIÁLNÍ IZOLACE: Pokud se dítě začne příliš stranit svým vrstevníkům, může to být známkou, že něco není v pořádku.

📚 ZMĚNY VE ŠKOLNÍM VÝKONU: Pokles ve školním výkonu, neschopnost soustředit se nebo úbytek zájmu o učení může signalizovat psychické obtíže.

Pozorujete u svého dítěte tyto symptomy? Neváhejte se na nás obrátit. Pomoc je blízko a pečovat o psychické zdraví je důležité.

Objednat se můžete zde:

👉www.equitatherapy.cz/psychoterapie/psychoterapie-pro-deti-rodinna-terapie/